An Altar of Everyday Life

/A mindennapi élet oltára/

Lilla von Puttkamer

(Germany/ Hungary)

(Németország/ Magyarország)

Multimedia Installation: Painted wood, ceramics and clay. / Multimédia installáció: Festett fa, kerámia és agyag

 

Orbán Péter foto, juli 2022.

 
  • Lilla creates an altar-like installation of a cupboard to celebrate life and everyday. Through a method of archeology, she portrays everyday objects as evidence of someone’s life. Visitors opening the cupboard find tools, fish, corkscrews, shoes, an “earth telephone” and other objects belonging to a fictitious person.

    “They are recreated like an illusionistic painting three dimensional on the scale of real objects made of clay and partly earth of the surrounding area. They could be left by someone, or this could be a documentation of tools people use in a winery and for repairing things. Some objects like the chocolate „Balaton szelet“ and the small carp remind me of my childhood and the summer holidays in Hungary. The Balaton is geographically the second biggest lake in Europe, but to me back then it felt like an ocean.”

  • Lilla egy szekrényből oltárszerű installációt hoz létre az élet és a mindennapok ünneplésére. A régészet módszerével a hétköznapi tárgyakat úgy ábrázolja, mint valakinek az életéről szóló bizonyítékokat. A szekrényt kinyitó látogatók szerszámokat, halakat, dugóhúzókat, cipőket, egy "földi telefont" és más, egy fiktív személyhez tartozó tárgyakat találnak.

    "Újraalkotják őket, mint egy illuzionista festményt, háromdimenziósan, valódi tárgyak méretarányában, agyagból és részben a környék földjéből. Ezeket valaki vagy ott hagyta, vagy ez lehet a borászatban és a javításhoz használt eszközök dokumentációja. Néhány tárgy, mint a "Balaton szelet" csokoládé és a kis ponty a gyermekkoromra és a magyarországi nyári vakációkra emlékeztet. A Balaton földrajzilag Európa második legnagyobb tava, de nekem akkoriban úgy tűnt, mintha egy óceán lenne."

Lilla von Puttkamer, juli 2022.

  • "A hegyre vezető úton van egy kis kőoltár, amelyen Szent György, a hegy védőszentje látható. A bazalt kövek közelében megfigyelem az ott élő rovarokat, madarakat és más állatokat. Ezeket és a hegyen élő emberek mindennapi életeszközeit rajzok és kis szobrok dokumentálják. A kiállítás ideje alatt az oltárt a lakosok újra és újra megtöltik az évszaknak megfelelő gyümölcsökkel és növényekkel. Ezeket a látogatóknak ajándékozzák.”

  • The altar of everyday life plays with the abolition of interior and exterior space and expands the concept of communication to include the living and the inanimate. “Living and dying or regeneration are basic themes of the installation, as the exploration of a cycle of reality, deception, disappointment and new reality.”

    Lilla von Puttkamer

  • A mindennapi élet oltára a belső és külső tér megszüntetésével játszik, és a kommunikáció fogalmát kiterjeszti az élő és élettelen dolgokra.

    “Az élet és a halál vagy a regeneráció az installáció alapvető témái, mint a valóság, a csalás, a csalódás és az új valóság körforgásának feltárása.”

    Lilla von Puttkamer

Lilla von Puttkamer

  • Lilla von Puttkamer is represented in various public and private collections. Her work has been shown in art institutions and museums in Germany and abroad, including Berlinische Galerie, Museum Kunstpalast Düsseldorf, Kunstmuseum Bochum, me Collectors Room Berlin, Kiscelli Museum Budapest and National Art Gallery Namibia.

    From 2018 till 2022 she participated in group exhibitions such as „Modebilder- Kunstkleider“ in Berlinische Galerie (2022), „Layers“ in Kunstmuseum Bochum (2020), „The Long Now" in the Museum Goch, Kunstverein Bochum and the Olbricht Collection (2018) or "Moholy Nagy Reflexionen" in Collegium Hungaricum Berlin (2019).

    She has been in many exhibitions in Berlin, Düsseldorf, Hamburg, Münster, Munich (Germany), Los Angeles (USA), Budapest (Hungary), Milano (Italy), Sofia (Bulgaria), Prague (Czech Republic) and Erewan (Armenia).

    In her painting, the German-Hungarian artist focuses on people: as individuals or groups, as representational figures or as abstract moments.

    Lilla von Puttkamer also uses her painting and drawing as an installation in the room and expands them through performative elements in collaboration with other artists.

    More information at: www.lillavonputtkamer.de

    Contact: Lilla von Puttkamer, lvputtkamer@gmx.de, mobile: +49 178 655 3035

  • Munkáit németországi és külföldi művészeti intézmények és múzeumok mutatták be,

    a Düsseldorfi Museum Kunstpalast, a Bochumi Művészeti Múzeum, a me Collectors Room Berlin, a Kiscelli Múzeum Budapesten, és a Nemzeti Művészeti Galéria Namibiában.

    2018-2022 között Lilla részt vett a BG Berlinische Galerie/Modern Müvészeti Múzeumban (2022), "Layers" (Rétegek) a Művészeti Múzeumban Bochumban (2020), “The Long Now" (Hosszú Most) a Goch Múzeumban, a Kunstverein Bochumban és az Olbricht Gyűjteménynél (2018), úgy mint a "Moholy Nagy Reflexiók" a Berlini Collegium Hungaricum-ban (2019).

    Továbbá csoportos kiállítások Berlinben, Düsseldorfban, Hamburgban, Münsterben, Münchenben (Németország), Los Angelesben (USA), Budapesten (Magyarország), Milánóban (Olaszország), Szófiában (Bulgária), Prágában (Csehország) és Erewanban (Örményország).

    Lilla festészetében az emberekre összpontosít: egyénekre vagy csoportokra, jellegzetes figurákra vagy absztrakt pillanatokra.

    Festményeit és rajzait installációként is felhasználja a térben, és más művészekkel együttműködve performatív elemekkel bővíti azokat.

Foto Anna Bauer

Previous
Previous

The Unit

Next
Next

Techniques of a Scarecrow