Pissing Point
/Pisilőpont/
Laura Beloff
(Finland / Finnország)
-
Multimedia Installation: Bio-batteries made of wood, a glass container holding human urine, a funnel made of plaster for pouring the urine, a winch for lifting the funnel for gravity.
-
Multimédiás bio-art installáció: Keményfából készült bioakkumulátorok, egy emberi vizeletet tartalmazó üvegedény, egy gipszből készült tölcsér a vizelet kiöntésére, egy csörlő a tölcsér felemelésére a gravitáció miatt.
-
If you want to take part in this experiment and support the maintenance of the system: you can either bring your urine and pour it to the ‘funnel’, or alternatively piss directly into it. The ‘funnel’ system can be lowered for pissing/pouring liquid and lifted up again that gravity will lead urine to the ‘piss-storage’ (a wine-makers bottle and an everyday object for the people in the region.)
The use of bodily fluids is restricted by European Union regulations. The problem appears when someone wants to use others’ bodily fluids for specific purposes and benefit. In this art installation – you give your consent for the use when you donate your urine. Thank you!
-
Az 5 akkumulátor által termelt energia mennyisége parányi; ha szerencsénk van, megfigyelhetjük, hogy az egyikben egy LED világít.
Ha részt akarsz venni ebben a kísérletben, és támogatni akarod a rendszer fenntartását: hozhatod a vizeletedet, és beleöntheted a "tölcsérbe", vagy alternatívaként közvetlenül bele is pisilhetsz. A “tölcsér rendszer” leengedhető a vizeléshez/folyadék kiöntéséhez, majd újra felemelhető, hogy a gravitáció a vizeletet a "vizelet-tárolóba" vezesse (egy borosüveg, amely a régióban élő emberek számára mindennapi tárgy).
A testnedvek használatát az Európai Unió szabályozása korlátozza. A probléma akkor jelentkezik, amikor valaki mások testnedveit akarja felhasználni meghatározott célokra és előnyökre. Ebben a művészeti installációban, amikor vizeletét nekünk adományozza, beleegyezését adja annak felhasználáshoz. Köszönjük!
-
Ezek a bioakkumulátorok hőkezelt fából készülnek. A fát, mint anyagot általában fenntarthatónak és biológiailag lebomlónak tartják. Ebben a kísérletben a fa anyaga a nedves szerves anyaggal együtt változtatja meg alakját, valamint a benne élő organizmusok is hatással lesznek az akkumulátorok energiatermelésére.
-
Az undor része ennek a munkának, és egyben a művész legújabb érdeklődési körének is. Ebben a munkában az undor a hulladéknak tekintett testnedv használatához, valamint annak szagához és egyéb tulajdonságaihoz kapcsolódik.
A művész reméli, hogy az installáció sok rovart vonz - és ily módon arra késztet minket, hogy elgondolkodjunk azon, hogy milyen határokat akarunk húzni a természettel szemben; milyen dolgok, nem-emberek, mely jelenségek elfogadhatóak, és a természet mely aspektusait nem szeretnénk látni - még akkor sem, ha azok újszerű energiatermelést biztosíthatnak számunkra.
-
A projekt a szerző folyamatban lévő, a biológia és a technológia találkozásait vizsgáló kutatásának része, amely a bioakkumulátorokról - használatukról, fenntarthatósági ígéreteikről és a jelenlegi valóságról szól, valamint egy művészeti kísérlet - nyíltan vizsgálva, hogy milyen kérdések merülnek fel a művészet és nem a tudomány által.
A Pisilőpont az első egy sor további kísérletsorozatból.
Laura Beloff
-
Laura Beloff (Ph.D.) nemzetközileg elismert művész és kutató a művészet, a technológia és a tudomány keresztmetszetében. A kutatási cikkek és könyvfejezetek mellett kutatási eredményei olyan kísérleti művészeti projektek formájában jelennek meg, amelyek a technológiai és a biológiai anyag összevonásával foglalkoznak. A kutatása olyan területekkel foglalkozik, mint az emberi képességek javítása, a bioszemiotika, a biológiai anyag, a mesterséges élet, a mesterséges intelligencia, a robotika és az információs technológia a művészet, az ember, a környezet és a társadalom vonatkozásában.
A Plymouthi Egyetemen szerzett filozófiai doktori fokozatot. Korábban 2002 és 2006 között az Oslói Művészeti Akadémia rendes professzora, 2009 és 2011 között a Bécsi Alkalmazott Művészeti Egyetem vendégprofesszora volt. 2012 és 2019 között a Koppenhágai IT-University docense, 2012 és 2016 között szekcióvezetője, 2017-től 2019-ig pedig a doktori iskola vezetője volt. 2020-2022 között Beloff a ViCCA-program (Vizuális kultúrák, kurátori munka és kortárs művészet) vezetője az Aalto Egyetemen, Finnországban. Jelenleg az Aalto Egyetem Művészeti és Média Tanszékének (DAM) docense és a doktori képzés vezetője.